Naruto RYO Sitesi

Japon gibi göründüğüme bakma.Türküm,çarparım!

AnasayfaTakvimSSSAramaÜye ListesiKullanıcı GruplarıKayıt OlGiriş yap

Paylaş | 

Runescape

YazarMesaj
Hatake Ryo
Chunin.
Chunin.

Shinobi Sayfası
Jutsu Listesi:

MesajKonu: Runescape   C.tesi Tem. 03, 2010 9:55 am

Runescape,bir MMORPG oyunudur.Pc'nize indirmenize gerek yok.Oyun explorer ile çalışıyor.Açıklamalar altta.
***Görünüm vs Efektler***
Oyun explorer ile oynanıdğı için en basit ekran kartıyla bile oynayabilirsiniz.3D görüntü sistemi kullanılıyor.İnternet hızınıza göre grafiklerler güzelleşiyor ki bende dehşet duruyor.Çizimler ve animasyonlar biraz basit gelebilir ama zevki fazladır.
***Gereksinimler***
Mümkünse internet.Başka bir şeye gerek yok.Fakat internetiniz kotalı ise saatlerce oynamanızı tercih etmem.
***İçerik***
Birçok online oyunda olduğu gibi temel amacımız karakteri yükseltmek.Bunların dışında başka amaçlarınızda olabilir.Meslekler edinebilirsiniz.Aşçılık,din adamı(favorim),oduncu,balıkçı,demirhaneci,madenci,zanaatkar,kraliyet muhafızı vb. mesleklerden birini seçip kendinizi geliştirebilirsiniz.
Bunlarından dışında 3 tane savaş tipi vardır.Bunlar Silahşör,Büyücü ve Okçudur.
Silahşör:Oyunun en çok üzerinde durduğu tiptir.Yığınla zırh ve silah çeşidi vardır.
Büyücü:Oyunun oynanması en zor olduğu tiptir.Fazla üzerine düşülmemiş gibi görünse de gerçekten oynanması zevklidir.
Okçu:Oyunda en çok uğraştıran tiptir.Attığınız her oku gidip almalısınız.Yoksa ekstradan para ödemek zorunda kalıyorsun.

Yan Meslekler:
Aşçılık:Çiğ etleri pişirerek ve yemek hazırlayarak seviye atlattırabilirsiniz.Yemeklerle karakterinizi iyileştirebilirsiniz.
Din Adamı:İnancınızı dua ederek ve ölüleri gömerek arttırabilirsin.Mezar başında dua ederek iyi exp. alırsınız.Aynı zamanda dualarla karakterinizin defansını arttırabilirsiniz.
Madenci:Elinizdeki kazmayı taşlara vurarak değerli madenler çıkardıkça exp. alırsınız.Çıkardığınız taşlarla kimyasal karışım yaparak iyi para alırsınız.
Demirhaneci:Madenden çıkan taşları eriterek onlardan yeni zırhlar ve silahlar yapabilirsiniz.Çok işe yarar.
Oduncu:Ağaçları kesek exp. alırsınız.Pek para getiren bir iş değildir ama Aşçılıkla bağlantılıdır.(bkz. Ateş yakmak)
Balıkçı:Göl kenarına yada nehir kenarına gidip balık tutarak exp. alırsınız.
Zanaatkar:Paralı üyelere göre bir iştir.Madenlerle mücevher yapabilirsiniz.
Hırsız:Elalemin parasını çaldıkça exp. alırsınız.Birde paralarını alırsınız Very Happy
Kraliyet Muhafızı: Bir Nevi Game Moderatör gibi birşey oluyorsunuz.Pahalıdır.

Oyun çok geniş bir araziye yayılmıştır.Normal üyeler oyunun %25'inde gezebilirken,paralı üyeler tamanını gezmektedir.

Bunun dışında çocuk oyunu gibi görülse de eğlencelidir.
http://www.runescape.com/
Kullanıcı profilini gör
Fakku
Pervert God

MesajKonu: Geri: Runescape   Paz Tem. 04, 2010 9:10 pm

Runescape mazide kaldı.Ne kadar güzel olursa olsun eskide kalan şeyler uğraşılmadıkça diriltilemez.Artık kaliteli oyun SİSTEM+HİKAYE+GRAFİKten oluşuyor.Ayrıca runescape zamanında da RC oynamıyordum.Ultima varken...

_______Naruto RYO_______

Sevgilim;
Yeşil eriğim benim
Ben içine haps olmuş çekirdeiğinim senin
Hapiste günler ağır geçer diyorlar.
Olsun be
Ben vazgeçtim hürriyetimden
Yeterki yetim bir çocuk gibi bırakma beni
Zira sensiz bu can bi yüktür yüreğime
Kaldır öpülesi anlını ve bak bana
Gördün mü gülüm
Bir tek gözlerim değişmedi yine
Bir tek gözlerim !!!
Kullanıcı profilini gör
Hatake Ryo
Chunin.
Chunin.

Shinobi Sayfası
Jutsu Listesi:

MesajKonu: Geri: Runescape   Ptsi Tem. 05, 2010 6:42 pm

Ultima zordu ya,cidden ilk başlarında anlayamadım.Sonradan az bişi kavrayabildim.Sonradan KO'ya kavuştum.Ondan da soğudum Very Happy Koxp falan çıktı hep.
Kullanıcı profilini gör

Runescape
1 sayfadaki 1 sayfası